Opis wykonywanych usług

Gabinet Trichologiczny Ewas Hair Care 

Gabinet trychologiczny z pasji do wlosow znajduje  się na ODENPLAN w Sztokholmie 

W tym miejscu otrzymasz pomoc dotycząca skóry  głowy oraz łuski włosa.

Nasze pierwsze spotkanie polega na konsultacji .

Czego możesz spodziewać się na pierwszej wizycie w Ewas Hair Care

Konsultacja-jest to przebieg rozmowy miedzy mna a pacjentem trychologicznym.

Jest przeprowadzany wywiad dotyczący problemu z włosami oraz zapoznaniem się z kartami zdrowia oraz dokumentacja podana przez pacjenta.

Po po zapoznaniu sie z dokumentacja podejmuje decyzje na temat dalszego leczenia i umawiamy sie na nastepna wizyte. 

Trichogram – badanie stanu „korzeni” włosów. Badanie wymaga wyrwania około stu włosów i oceny ich pod mikroskopem w odpowiednim powiększeniu). Umożliwi to na rozpoznanie patomechanizm łysienia, określi stopień zaawansowania procesu chorobowego, służy również do oceny postępów w leczeniu.

Tricho Kamera-Precyzyjna ocena stanu skóry głowy, przy pomocy urządzenia elektronicznego działającego na zasadzie mikroskopu w powiększeniu x500

Analiza pierwiastkowa włosa.

 Analiza pierwiastkowa włosów może pomóc w ustaleniu narażenia na różnorodne toksyny z ostatnich kilku miesięcy. Ponadto, poziom pierwiastków we włosach nie jest tak zmienny jak ich stężenie we krwi, moczu czy kale, gdzie na wynik wpływają liczne czynniki. Podczas gdy badanie z włosa pokazuje poziom pierwiastków z kilku miesięcy, płyny biologiczne (np. badania krwi) informują jedynie o ostatnich kilku dniach bądź godzinach.

Wszystko, co dana osoba spożywa, jest rozprowadzane po organizmie wraz z krwią. Tą drogą wszelkie pierwiastki i toksyny są również dostarczane do włosów i mogą zostać włączone do rosnącej macierzy włosów. Stężenie tych substancji we włosach może wskazać na ostre bądź przewlekłe narażenie.

Skierowanie do poradni specjalistycznej na konsultacje lekarskie czy badania diagnostyczne oraz trichoblod test

Zabiegi w EWAS Hair CARE na skórę głowy

Dermapen

Pozwala  na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł.  

Technologia Dermapen

Urządzenie Dermapen to nowoczesna technologia automatycznego nakłuwania skóry za pomocą pulsujących igieł. Zabieg umożliwia wprowadzanie substancji czynnych w głębsze warstwy skóry. Dermapen pozwala wybrać głębokość iniekcji w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm. Urządzenie wyposażone jest w wymienne igły, które gwarantują sterylność zabiegu. Dermapen wyróżnia większa precyzja i efektywność dzięki technologii wibrujących igieł. Zabieg wyróżnia wysoka skuteczność spowodowana łatwym przenikaniem substancji czynnych w skórę. Jednocześnie zabieg jest wyjątkowo komfortowy dla pacjenta. Mała inwazyjność zabiegu powoduje szybki powrót pacjenta do codziennych obowiązków i minimalizuje ryzyko powikłań. Wskazania do zabiegu to blizny, rozstępy, zmarszczki i zwiotczała skóra. Wykorzystanie technologii AOVN™ (Advanced Oscillating Vertical Needling) umożliwia wykonanie 1300 nakłuć na sekundę. Igły nie zawierają niklu i chromu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Wykonane są z materiału molibden, który służy do produkcji narzędzi chirurgicznych. Dzięki dużej wytrzymałości materiału igły są wyjątkowo cienkie. Podczas jednego zabiegu możliwe jest nakłuwanie na różnych głębokościach. Urządzenie przypomina pióro, które posiada wymienną głowicę z 12 igłami.

zastopować wypadanie włosów,

poprawić ukrwienie skóry.a skore glowy

Mesotherapy

Świetne efekty w walce z łysieniem daje mezoterapia igłowa. Zabiegi polegają na podaniu substancji aktywnych  za pomocą specjalnej igły – kaniuli. 

Zabiegi są skuteczne, a przy tym bezpieczne i bezbolesne. Stosuje się je we wszystkich rodzajach łysienia. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów należy wykonać około 4 – 7 zabiegów.  

To preparaty hamujące wypadanie włosów przeznaczone do mezoterapii igłowej oraz mikroigłowej. Dzięki swoim właściwościom regenerującym wzmacnia cebulki włosa, sprawiając je grubszymi i gęściejszymi.

Skutecznie ogranicza utratę włosów i łysienie. Włosy i skóra głowy są odżywione oraz nawilżone. Produkt do mezoterapii przeznaczony dla kobiet jak i mężczyzn.

Zawieraja one:

 • witaminy
 • aminokwasy
 • minerały
 • koenzymy
 • kwasynukleinowe
 • czynnikiredukujące
 • peptydybiomimetyczne
 • NP
 • DivesMedRichHair
 • RevitaCareHair
 • RRSHLHairvital
 • SRSHairXten
 • DermahealHL
 • Dr.Cyj

Kuracje dobiera sie indywidualie do potrzeb pacjenta

PEELING Specjalistyczny peeling trychologiczny. Skład produktu zawiera komplex naturalnych kwasów owocowych, kwas salicylowy, ekstrakty roślinne i proszek z nasion moreli. Dokładnie i delikatnie oczyszcza skórę głowy bez utraty włosów, reguluje nadmierne przetłuszczanie się skóry, zapobiega pojawieniu się łupieżu i regeneruje naskórek. Nadaje skórze głowy uczucie świeżości, miękkości i czystości oraz przygotowuje skórę do dalszych etapów pielęgnacji.  

BOTOX ARCTIC BLUE Rewolucyjna formuła zawiera wysokie stężenie prowitaminy B5, kolagenu, witaminy E i niezbędnych aminokwasów, które naprawiają włosy od wewnątrz, przywracając witalność i nawilżając włosy. Rezultaty są widoczne zaraz po zastosowaniu, zwiększając grubość włosów, elastyczności przywracając ich naturalny blask. Przeznaczony dla wszystkich rodzajów włosów, ale przede wszystkim do włosów suchych i zniszczonych (farbowanie, obróbka cieplna itp.). Jego wyjątkowa formuła wysokiej koncentracji sprawia, że w temperaturach poniżej 20 stopni Celsjusza krystalizuje produkt wyglądając jak małe kryształy śniegu.

Zabiegi na łuskę włosa

Kosmetyki zaprojektowanr , aby odtworzyć strukturę włosa, zarówno na poziomie naskórkowej jak i korowej włókien keratynowych, zniszczonego w wyniku działania szeregu negatywnych czynników środowiskowych, fizycznych i chemicznych oraz odcieni barwników i nadmiernego nasłonecznienia.
Zawierają one wysokie stężenie składników aktywnych, takich jak sfingolipidy, fosfolipidy, kolagen, keratynę, hydrolizowany jedwab, mleczko pszczele, ekstrakt z alg i witamin.

 • Nawilżają bez obciążania włosów.
 • Zapewniają połysk, sprężystość i objętość.
 • Zapobiegają osłabianiu się końcówek włosów.

Zabiegi na łupież oraz łojotok

Nadają skórze głowy wyjątkowej świeżości, a także łagodzą uciążliwy świąd oraz stany zapalne i pomagają odzyskać równowagę lipidową. Kosmetyki przeciwłupieżowe DSD zawierają kompleks substancji czynnych, które pozwalają nie tylko pozbyć się dolegliwości, ale także zapobiec ich nawrotom w przyszłości. Są to składniki o właściwościach oczyszczających, ściągających, przeciwgrzybicznych oraz przeciwzapalnych jak na przykład klimbazol, kwas salicylowy, wit. B kompleks, kapsaicyna, ekstrakt ze skrzypu polnego, olej kokosowy czy też pirokton olaminy.

Hiszpańska marka DSD proponuje profesjonalne szampony przeciwłupieżowe oraz kosmetyki przeciwłojotokowe, które mogą być stosowane zarówno w celu aktywnego leczenia, jak i w celach profilaktycznych. Są one dostępne w postaci szamponów do włosów, jak i lotionów.

Łysienie

Utrata od 50 do 150 włosów dziennie jest normalna, ale kiedy zaczyna się tracić więcej, staje się problematyczna, nie wspominając o widocznym przerzedzeniu. Co naprawdę kryje się za utratą włosów i jak można leczyć przyczynę, a nie tylko objawy, dzięki skutecznym środkom przeciw wypadaniu włosów?

Jeśli chodzi o jakikolwiek problem, pierwszym krokiem jest znalezienie przyczyny. Porozmawiajmy o prawdziwych przyczynach utraty włosów i o tym, co możesz zacząć robić dzisiaj, aby zatrzymać i miejmy nadzieję odwrócić utratę włosów. 

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate dotyka 2 procent światowej populacji. Może to być choroba wyniszczająca psychicznie. Ta choroba autoimmunologiczna obejmuje utratę włosów na głowie, twarzy i ciele. Może pojawić się w dowolnym momencie. Jest często błędnie diagnozowana jako inne rodzaje wypadania włosów, takie jak łysienie androgenowe (zwane również łysieniem typu męskiego). Ale z powodu łysienia plackowatego układ odpornościowy faktycznie atakuje mieszki włosowe. Zatem plany leczenia muszą odnosić się do reakcji autoimmunologicznej.

Ludzie z łysieniem plackowatym są również zagrożeni lękiem i depresją, chorobami tarczycy (w tym chorobą Hashimoto), bielactwem, atopią (podwyższoną odpowiedzią immunologiczną na częste alergeny, które mogą prowadzić do stanów takich jak astma i egzema), toczeń, łuszczyca, zapalenie jelit, reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób autoimmunologicznych.

Łysienie androgenowe

Czy zauważyłeś ostatnio więcej wypadających włosów, lub czy włosy wypadają całymi kosmkami? Czy patrzysz w lustro i widzisz prześwitującą przez włosy skórę głowy? To może być łysienie androgenowe.

Łysienie androgenowe lub łysienie typu męskiego jest odpowiedzialne za zdecydowaną większość wypadania włosów u mężczyzn. Podczas gdy istnieje wiele możliwych przyczyn, dla których ludzie tracą włosy, w tym poważne choroby, reakcje na niektóre leki i, w rzadkich przypadkach, wyjątkowo stresujące wydarzenia, w większości przypadków za łysienie androgennowe odpowiedzialna jest genetyka.

Klienci, którzy dziedziczą łysinę typu męskiego – ich mieszki włosowe posiadają genetyczną wrażliwość na dihydrotestosteron (DHT). Mieszki włosowe wrażliwe na DHT zaczynają się miniaturyzować, skracając żywotność każdego mieszka – ostatecznie zupełnie go spłycając.

Łysienie typu męskiego ogólnie charakteryzuje się początkiem cofającej się linii włosów i przerzedzającej się korony. Włosy w tych obszarach, w tym w skroniach i środkowej części przedniej czaszki, wydają się najbardziej wrażliwe na DHT. Ten wzór ostatecznie rozwija się w bardziej widoczną łysinę na całym wierzchu głowy, pozostawiając tylko obręcz lub wzór “podkowy” w pozostałych partiach. U niektórych mężczyzn nawet ta pozostała część włosów może zostać dotknięta przez DHT.

Co to jest DHT?
Dihydrotestosteron (DHT) jest pochodną lub produktem ubocznym testosteronu. Testosteron przekształca się w DHT za pomocą enzymu 5-alfa-reduktazy. Podczas gdy cały proces genetyczny MPB nie jest całkowicie zrozumiały, naukowcy wiedzą, że DHT zmniejsza mieszki włosowe, a gdy DHT jest tłumione, mieszki włosowe nadal dobrze się rozwijają.

Mieszki włosowe wrażliwe na DHT muszą być wystawione na działanie hormonu przez dłuższy czas, aby zaatakowany mieszek zareagował na proces miniaturyzacji. Dziś, przy odpowiedniej interwencji, proces ten może zostać spowolniony lub nawet zatrzymany, jeśli zostanie odpowiednio wcześnie wykryty. Pacjenci, którzy dziedziczą łysiny typu męskiego – ich mieszki włosowe posiadają genetyczną wrażliwość na dihydrotestosteron (DHT).

Łysienie androgenowe jest najczęstszą formą wypadania włosów u kobiet. Tego rodzaju dziedziczna utrata włosów może rozpocząć się w dowolnym momencie po okresie dojrzewania i zwykle ma miejsce, jeśli w ogóle, przed ukończeniem czterdziestego roku życia. Kobiety, które cierpią na łysienie androgenowe (AGA), zwykle mają zwiększone przerzedzenie lub rozproszone wypadanie włosów. Najbardziej widoczne jest na kronie głowy tuż za grzywką, często utrzymując przednią linię włosów. 

Diagnozowanie łysienia za pomocą odpowiednich badań krwi i testów Niezwykle ważne jest znalezienie wykwalifikowanego specjalistę, który określi, jaka jest przyczyna utraty włosów. Pozwoli to na rozwiązanie problemu, podczas gdy twój schemat leczenia będzie działał na rzecz stymulowania nowego wzrostu. 

Badania krwi i diagnozowanie utraty włosów u kobiet:

 • DHEA, siarczan DHEA,
 • prolaktyna, stymulująca pęcherzyki (FSH) i hormon luteinizujący (LH),
 • androstenedion,
 • testosteron,
 • TSH (hormon tarczycy),
 • żelazo,
 • morfologia

Łysienie telogenowe

Powstaje wtedy, gdy zbyt duża ilość włosów przechodzi w fazę telogenu czyli w trwający 2-4 miesiące etap spoczynkowy rozwoju włosa, w trakcie którego włos nie rośnie. Łysienie tego typu ma charakter rozlany i często cechuje się dość nagłym początkiem, występującym około 3-5 miesięcy po silnie stresujących wydarzeniach np.: ciężkich chorobach, operacjach, u kobiet po porodzie, po różnych infekcjach, wysokiej gorączce, czasem wskutek stosowania niektórych leków. Ten typ łysienia jest w większości przypadków odwracalny i ustępuje po kilku miesiącach.